Tjörns kommuns logotype
Land 1,0 °C Hav 12,4 °C
Medelvind NNE 3,1 m/s

Kontaktpersoner & styrgrupp

Störst text
Stor text
Normalstorlek

Företagsarena Tjörn har en styrgrupp som förbereder och planerar möten och andra arrangemang.

Har du idéer om ämnen som du vill ta upp så tveka inte att ta kontakt med  representanter för styrgruppen, se kontaktuppgifter här till höger!

Vi välkomnar fler företagsrepresentanter till styrgruppen!

Vi hoppas få med fler företagsrepresentanter från ytterligare branscher och från fler geografiska områden såsom Kållekärr, Svanvik, Klövedal, Valla och Myggenäs.

Lars Grenhage

Lars Grenhage

Magnus Flyckt

 

Magnus Flyckt

Sven-Olof Berntsson

Sven-Olof

Torbjörn Wedebrand

Torbjörn

Tveka inte att ta kontakt med oss om du vill delta i styrgruppen! 

Sidan senast uppdaterad 2017-10-11 11.39

Kontaktuppgifter

Anna Aldegren
0304-60 12 90













Näringslivsstrateg
0304-60 12 90
anna.aldegren@tjorn.se

Styrgruppens medlemmar

Ann-Britt Svedberg
Kommunchef Tjörns kommun, ann-britt.svedberg@tjorn.se

Ann Haraldsson
VD Södra Bohuslän Turism ann.haraldsson@sodrabohuslan.com

Elisabeth Hansson
Butik Victoria
butik@victoria.as

Göran Kristensson
Tjörns bryggteknik.
Företräder Stansviks industriområde
tjornsbryggteknik@gmail.com

Josefine Hjalmarsson
Hjalmar Olssons trä
josefine_hjalmarson@yahoo.se

Henry Hermansson
Ordf LRF Tjörn
henry.hermansson@gmail.com

Lars Grenhage
Grenverk samt Ordförande i Företagarna Stenungsund & Tjörn
lars@grenhage.se

Lars W Gustavssson 
Alfagus
Företräder Stansviks industriområde
larsw@alfagus.se

Lars Pettersson
VD Tjörns hamnar AB lars.pettersson@tjorn.se

Lena Rohlén Juristbyrån Juristbyrån Lena Rohlén AB
Företräder Skärhamns Företagarförening lena@juristbyran-rohlen.se

Lena Karlstedt
Turistchef Tjörns kommun
lena.karlstedt@tjorn.se

Lotta Nilsson
VD Träningskliniken AB
lotta@traningskliniken.com

Magnus Flyckt
VD Tjörns Sparbank magnus.flyckt@tjorns-sparbank.se

Martin Johansen
Kommunalråd Tjörns kommun
martin.johansen@tjorn.se

Maria Karlsson
Mällby Gård
Företräder Tjörnodlat
mallbyeko@hotmail.com

Patrik Hermansson
Almö Livs
putte@almolivs.se

Sven-Olof Berntsson
Getryggens Marina
sb@abtrading.se

Torbjörn Wedebrand
VD för Wallhamn AB samt ordförande i styrgruppen
torbjorn.wedebrand@wallhamn.com

Till Facebook
Till Twitter

Tjörn — Möjligheternas ö hela året och för hela livet

TJÖRNS KOMMUN, Kroksdalsvägen 1, 471 80 Skärhamn, Växel 0304-60 10 00, Tjörns kundcenter 0304-60 10 10, fax 0304-60 10 19
tjorns.kundcenter@tjorn.se - kommun@tjorn.se - webmaster@tjorn.se