Tjörns kommuns logotype
Temperatur 17,7 °C
Medelvind WSW 3,6 m/s

Kontaktpersoner & styrgrupp

Störst text
Stor text
Normalstorlek

Företagsarena Tjörn har en styrgrupp som förbereder och planerar möten och andra arrangemang. Styrgruppen fungerar även som kommunens näringslivsråd.

Har du idéer om ämnen som du vill ta upp så tveka inte att ta kontakt med  representanter för styrgruppen!

Styrgruppen för Företagsarena Tjörn

 

Torbjörn Wedebrand
Wallhamn AB,
Styrgruppens ordförande
torbjorn.wedebrand@wallhamn.com

Lars Grenhage

David Ahlborg
Ijda Holding AB 
david@ijdaholding.se

Magnus Flyckt

Ann-Britt Svedberg
Kommunchef
ann-britt.svedberg@tjorn.se

Sven-Olof

Henry Hermansson
LRF Tjörn
henry.hermansson@gmail.com

Torbjörn

Hans Tiderman
Tjörns Sparbank
hans.tiderman@tjorns-sparbank.se

Torbjörn

Lena Karlstedt
Turistchef
lena.karlstedt@tjorn.se

Torbjörn

Lars Grenhage
Ordf. Företagarna Stenungsund-Tjörn, Grenverk
lars@grenhage.se

Torbjörn

Janina Liljekvist
tf VD Tjörns hamnar AB janina.liljekvist@tjorn.se

Sven-Olof

Martin Johansen
Kommunstyrelsens ordförande
martin.johansen@tjorn.se

Sven-Olof

Ann Haraldsson
Södra Bohuslän Turism ann.haraldsson@sodrabohuslan.com

Sven-Olof

Elisabeth Hansson
Butik Victoria
butik@victoria.as

Sven-Olof

Lars W Gustavssson
Stansviks industriområde, Alfagus
larsw@alfagus.se

Sven-Olof

Sven-Olof Berntsson
Getryggens Marina
sb@abtrading.se

Sven-Olof

Lars Hiller
Kållekärrs Företagarförening, Korggubben
kg@korggubben.se

Sven-Olof

Emma Bertilsson
Ordf. Skärhamns småföretagarförening,
By Emma & Emelie 
spabyemma@gmail.com

Sven-Olof

Anna Aldegren
Näringslivsstrateg
anna.aldegren@tjorn.se

Sven-Olof

Tveka inte att ta kontakt med oss om du vill delta i styrgruppen! 

Sidan senast uppdaterad 2019-01-10 14.31
Till Facebook
Till Twitter

Tjörn — Möjligheternas ö hela året och för hela livet

TJÖRNS KOMMUN, Kroksdalsvägen 1, 471 80 Skärhamn, Växel 0304-60 10 00, Tjörns kundcenter 0304-60 10 10, fax 0304-60 10 19
tjorns.kundcenter@tjorn.se - kommun@tjorn.se - webmaster@tjorn.se