Tjörns kommuns logotype
Land 13,5 °C Hav 15,2*°C
Medelvind WSW 4,0 m/s

Ansvariga tjänstemän

Störst text
Stor text
Normalstorlek

Kommunchef

Ann-Britt Svedberg 2017

Ann-Britt Svedberg
Kommunchef
ann-britt.svedberg@tjorn.se
0304-60 10 15

Förvaltningschefer

- bild saknas -

Lena Eriksson
Barn- och utbildningsförvaltningen
Förvaltningschef
lena.eriksson@tjorn.se
0304-60 11 01

Shujaat Noormohamed
Shujaat Noormohamed
Socialförvaltningen
Förvaltningschef
shujaat.noormohamed@tjorn.se
0304-60 10 74
Evike Sandor

Evike Sandor
Kultur- och fritidsförvaltningen
Förvaltningschef
evike.sandor@tjorn.se
0304-60 11 63

VD i kommunala bolag

Solbritt Törnqvist
Solbritt Törnqvist
Tjörns Måltids AB, VD
solbritt.tornqvist@tjorn.se
0304-60 11 18

Lars Pettersson
Tjörns Hamnar  AB, VD
Tjörns Bostads AB, VD
lars.pettersson@tjorn.se
0304-60 10 23

Räddningschef

Carl-Ian Bissmark

Carl-Ian Bissmark
Förbundsdirektör Söra Bohusläns
Räddningstjänstförbund
carl-ian.bissmark@tjorn.se
0304-60 12 02

Sidan senast uppdaterad 2018-09-04 09.25
Till Facebook
Till Twitter

Tjörn — Möjligheternas ö hela året och för hela livet

TJÖRNS KOMMUN, Kroksdalsvägen 1, 471 80 Skärhamn, Växel 0304-60 10 00, Tjörns kundcenter 0304-60 10 10, fax 0304-60 10 19
tjorns.kundcenter@tjorn.se - kommun@tjorn.se - webmaster@tjorn.se